עוברים לשימוש בשקיות רשת לפירות וירקות

פתרונות אריזה ועיטוף מקבלים כיום כיוון חדש במקביל להעמקת המודעות לשימור הסביבה

באזורים רבים של העולם המערבי נוטים לאמץ פתרונות אריזה ועיטוף הניתנים לשימוש חוזר או מחזור כגון שקיות רשת

האם גם בישראל אנו עוברים לשימוש בשקיות רשת לפירות וירקות במקום שקיות ניילון או שקיות נייר.

השימוש בשקיות רשת לירקות ופירות אשר ניתנות לשימוש חוזר רב פעמי נפוץ כבר בחלקים רבים של האיחוד האירופי.

במקום שקיות גופייה לירקות ופירות או קניות אחרות, שקיות דליה או שקיות נייר מחפשים פתרונות אריזה ועיטוף בעלי תכונות קיימות גבוהים.

שימוש בשקיות רשת לירקות ופירות במקום שקיות אחרות

שקיות רשת לירקות ופירות הן דוגמא טובה למצב בו פתרונות אריזה ועיטוף יכולים לתת מענה לדרישות הולכות ומחמירות למעבר לעטיפות שפגיעתן האקולוגית מועטה ככל האפשר.

לעיתים כחלק מהסכמים בינלאומיים ולעיתים בשל מודעות ציבורית גבוהה ויצירת לחץ ציבורי גובר על גופים רגולטורים לאלץ פיתוח פתרונות עיטוף אקולוגיים כל הניתן.

בישראל אנו עדים למהלכים של הרגולטור (המדינה) לצמצום הצריכה של שקיות ניילון וכנ"ל לגבי חד פעמי אך האם מוצע לציבור פתרונות חלופיים "יותר אקולוגיים"?

כיום קשה למצוא היצע של שקיות רשת לירקות ופירות ואף אחד גם לא מעודד זאת על ידי נקיטת צעדים ממשיים באותו אופן שלא ננקטו צעדים המספקים אלטרנטיבה למשתמשי חד-פעמי.

שקיות רשת לפירות וירקות

דוגמא לתהליך יזום בו עוברים לשימוש בשקיות רשת לפירות וירקות

בגרמניה, אוסטריה ושוויץ רשתות מרכולים חדלו כבר לפני יותר מחמש שנים לחלק שקיות ניילון ללקוחותיהם ולצד זאת אף חדל משימוש בקבלות נייר מתוך הכרה שמרבית הלקוחות אינם לוקחים את הקבלות כלל.

עדיין ניתן לרכוש ואפילו להשתמש בשקיות ניילון לקניות במרכולים אך במקביל הוכנסו לשימוש שקיות רשת לירקות ופירות ומוצרים נוספים שמאפשרות שימוש חוזר.

שקיות רשת לירקות ופירות הן כבדות יותר משקיות ניילון רגילות ולכן במערכות השקילה קיימים שני מסלולים נפרדים.

מסלול שקילה אחד רגיל לשוקלים פירות וירקות בשקיות ניילון ומסלול אלטרנטיבי למי שבוחרים להשתמש בשקיות רשת לירקות ופירות.

המשקל מנקה באופן אוטומטי את משקל השקיות ומוריד אותן ממחיר המוצר.

ראוי לציין כי שקיות רשת לירקות ופירות לשימוש חוזר הוא רק דוגמא לעידוד האוכלוסייה לעבור לפתרונות אריזה ועיטוף בעלי תכונות אקולוגיות גבוהות.

שאלות ותשובות

כמה פעמים אפשר להשתמש בשקיות רשת לירקות ופירות?

ניתן להשתמש בשקיות רשת לפירות וירקות מספר פעמים רב, המגבלה היא רק על שלמות השקית והדרך בה שומרים עליה בין שימוש לשימוש כמובן בהתאם לחומר ממנו היא עשוייה.

האם ניתן לכבס שקיות רשת לירקות?

כן ניתן לכבס שקיות רשת לירקות ופירות אך כביסה יכולה לגרום לבלאי ואפילו לקרע בשקית. אם שקיות הרשת עשויות חומר סינטטי, פלסטי הרי שאין להכניס אותם ליבשן.

האם ניתן לרכוש בישראל שקיות רשת לירקות ופירות?

כן, שקיות רשת זמינות לרכישה בישראל בעיקר באתרי אינטרנט אך גם באתרים ישראליים וחנויות אשר מתוך החלטה תומכות במעבר לפתרונות אריזה ועיטוף ידידותיות יותר לסביבה.

האם שקיות רשת לפירות וירקות ניתנות למחזור?

כן. שקיות רשת לפירות וירקות מחומרים סינטטיים ניתן למחזר כמו כל עטיפה אחרת מחומרים פלסטיים. כאן היתרון הרב של שימוש בשקיות רשת לפירות וירקות שמצמם משמעותית שימוש בשקיות ניילון.

למעוניינים, ניתן לרכוש שקיות רשת לירקות ופירות אונליין באתרי הקניות המובילים בחו"ל וגם באתרים ישראליים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *