האם כדאי להוסיף מנעול כספת לדלת רב בריח?

הוספת מנעול כספת לדלת רב בריח היא תוספת שהרבה אנשים בארץ בוחרים בה, במיוחד אנשים שחיים באזורים מרובי פריצות או אנשים שחוששים לבטיחות הבית והחפצים האישיים.

מנעול כספת לדלת רב בריח

מנעול כספת מקנה ייתרון משמעותי לדיירי הבית על הפורצים, כאשר מנעול כספת מגיע עם בריחים חזקים ועבים מהרגיל, מנעול פנימי לחלוטין (ללא צילינדר) ויתרונות נוספים רבים.

אחרי מאמר זה בו נסביר את כל היתרונות של הוספת מנעול כספת לדלת רב בריח, ודאי תרצו גם אתם להוסיף מנעול כספת לדלת שלכם 🙂

היתרון הראשון: חוסר שכיחות

העובדה שמנעול כספת לא נפוץ בכל דלת מקנה יתרון כיוון שרוב הפורצים לא מוכנים להתמודדות עם מנעול זה ולכן לרוב לא מגיעים עם הכלים לבצע את העבודה.

מנעול כספת נפוץ בארץ רק אצל האנשים שמכירים אותו, ולכן לא תמצאו אותו בכל דלת. אך אם תבחינו לאט לאט (בהתאם לאפקט באדר מיינהוף) תראו יותר ויותר דלתות הנעזרות במנעול כספת.

במיוחד בעיר בבניינים ישנים בהם פריצות לדירות הן תופעה נפוצה, הוספת מנעול כספת לדלת רב בריח היא דוקטורינה מוכרת, ידועה ופופולרית.

לרוב כאשר פורץ נכשל בניסיון הפריצה הראשון, הדבר ה"חכם" לעשות הוא להתקדם לדירה הבאה, במקום להכפיל ולהשקיע מאמצים נוספים שברוב המקרים יובילו לתסכול.

פורצים רבים המגיעים לא ערוכים למנעול כספת, לרוב מראש יתייאשו ויתקדמו הלאה.

היתרון השני: בריחים מחוזקים

מנעול כספת כשמו כן הוא, מדמה כספת. בכספת תמצאו בריחים מחוזקים ועבים במיוחד המקשים על פריצה אלימה (בניגוד לפריצה שקטה ע"י קידוח, דגדוג או פיקינג).

דלתות מסוימות, ע"י עיקום הדלת מאפשרות פתיחה של הדלת מבלי לגעת במנעול יותר מדיי.

מעטים המנעולים שיכולים לעמוד בפני פריצה אלימה (כזאת המגיעה באמצעות רומח, עיקום פיזי של הדלת או קידוח ע"י כלי עבודה כבדים), אך בעזרת הבריחים של מנעול הכספת יש לכם שכבת הגנה נוספת וחזקה במיוחד.

מנעול כספת לדלת רב בריח

היתרון השלישי: מנעול פנימי נטול צילינדר

מנעול כספת מגיע עם מנעול שכולו חבוי בתוך הדלת, כלומר אין נגיעה במנגנוני המנעול מחזית הדלת.

המנגנון של המנעול נמצא כולו לחלוטין חבוי בתוך הדלת, לכן גם מפתחות של מנעול כספת ארוכים יותר, זאת כדי להגיע לנבכי המנגנון.

החסרון במנעול צילינדר (למרות יתרונותיו הרבים כמובן) הוא שניתן "להתעסק" עם המנגנון דרך החזית של הדלת, דבר הפותח את הדלת לפריצה ע"י דגדוג לדוגמה.

כאשר אנו מטמינים את כל המנגנון בפנים הדלת, פתיחה של הדלת ללא מפתח נהיית קשה יותר באופן משמעותי.

היתרון הרביעי: נדבך הגנה נוסף

עצם הוספת אלמנט הגנה נוסף (כלומר בנוסף למנעול רגיל בעל צילינדר) היא בפני עצמה שכבת הגנה נוספת.

הקיום של שני מנעולים על הדלת היא הוספת משמעותית לרמת הבטחון של הבית, דייריו והחפצים הנמצאים בו.

בדומה לדלת שנייה, מנעול נוסף מאריך את הזמן הכולל שנדרש כדי לפרוץ את הדלת.

לרוב פורצים מעדיפים לבצע את ה"עבודה" בדרך המהירה ביותר, הוספת זמן לתהליך היא דבר המסכן את הפורץ בכך שלא מאפשר לו כניסה ויציאה מהירה ומגדיל את הזמן שהוא יכול להתפס בשעת מעשה.

היתרון החמישי: מפתח ייחודי

מפתח של מנעול כספת הוא מפתח ייחודי, הוא חזק יותר וקשה יותר לשכפול, כיוון שהוא נפוץ פחות עקב המבנה הבסיסי שלו הדורש העברת כוח חזקה לצורך פתיחת המנעול.

בדומה לחוסר השכיחות הכללית של מנעולי כספת, חוסר השכיחות של המפתח גם מקשה על הפורץ. לא כל אדם מהשורה יכול לשכפל מפתח כספת כפי שניתן לשכפל מפתח רגיל.

הוספת מנעול כספת לדלת רב בריח

לסיכום, הוספת מנעול כספת לדלת רב בריח היא אופציה מצוינת למרבית האנשים וכמעט הכרח לאנשים אחרים, ניתן להוסיף את המנעול לדלת קיימת או לבקש כי הדלת החדשה תגיע איתה.

בכל מקרה של הוספת מנעול כספת לדלת רב בריח נמליץ להתייעץ עם מנעולן מומלץ ואמין שיוכל לסייע לכם במלאכה.

נשמח להמשיך להדריך ולסייע לכם גם במאמרים נוספים, רפרפו באתר שלנו!

צוות ProNewHome

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *