תיקון תריסים חשמליים

תיקון תריסים חשמליים – כשתריסים תקועים והצללים כבר לא מטפסים על הקיר

האם לפעול לתיקון תריסים חשמליים מיד כשהם נתקעים ולא להמתין? האם תיקון תריסים חשמליים יכול למנוע מתקלה קטנה להתפתח להחלפת תריס…?

התריס מהווה חוצץ בבין הבית לחוץ הן לצורך חסימה ושליטה על כמות האור הנכנסת והן לצורכי ביטחון הדיירים כאשר הם בביתם ושמירה על הבית כאשר הדיירים אינם בבית ואז נקפיד לסגור את התריס.

כאשר אנו נתקלים בתריס כנף או רפפה שאינו פועל כהלכה, שומה עלינו להזמין מידית בעל מקצוע המיומן בתיקון תריסים.

גם אם תריס הגלילה שלכם רק קצת תקוע… עדיין ההמלצה היא להזמין את איש התריסים שלכם במהירות האפשרית ולוודא שהינו מתמחה בתיקון תריסים חשמליים על מנת להימנע מהתגברות התקלה והשבתה של התריס.

בארצנו ישראל, הקטנה, החמה והנעימה, עדיין שורר בעונות רבות, מזג אוויר המאלץ אותנו לבודד עצמנו מזעמן התוקפני, של קרני השמש. על כל פתח בבית או בדירה, הפונה כלפי חוץ, מותקנים בישראל, כמעט תמיד תריסים.

תריסים תקינים, מכל הסוגים מאפשרים גם לאוהבי האור והשמש לבחור מתי יהיה הבית שטוף אור וחום נלווה… ומתי תשרור בבית הקרירות המוצלת.

ומה היה בעבר?

בעבר, מרבית התריסים על חלונות ודלתות הבתים, היו תריסי כנף עשויים עץ. לאחר מכן השתכללו התריסים ונוספו להם תריסי הכיס ותריסי הגלילה העשויים מעץ.

תיקון תריסים אלה מהווה אתגר, ומצריך הבנה והכרה של הטכנולוגיות והחומרים בהם נעשה שימוש. בשלב הבא נעשה שימוש בתריסי אסבסט מסוגים שונים, בעיקר לסגירת מרפסות ופתחים גדולים.

תיקון תריסים אלה אסור בתכלית ועל פי הוראות ותקנות המשרד לאיכות הסביבה עליהם להיות מפורקים על ידי מי שהוסמך לטפל באסבסט ומפונים לאתרים מיוחדים לנושא.

במחצית השנייה של המאה הקודמת, החליפו את משקופי העץ והברזל, משקופים ומסגרות אלומיניום שהוכנסו וכבשו את השוק בהדרגה.

תריסים אלה, המשלבים מסגרות אלומיניום ושלבי רפפה מפלסטיק, עדיין משמשים ברוב המקרים על אף המעבר לתריסי גלילה חשמליים, בבנייה רוויה וגם בבניה צמודת קרקע.

תריסי הגלילה בתחילת הדרך היו ידניים ואולם כיום במרבית המקרים וככל האפשר ישנה נטייה להתקין תריסי גלילה חשמליים. כשבשנים האחרונות נוספים לתריסי הגלילה החשמליים אלמנטים של שליטה והפעלה מרחוק.

תיקון תריסי גלילה ותיקון תריסים חשמליים, יכולים להוות אתגר לא פשוט למי שאינו מצוי בתחום ולכן כאשר אתם נתקלים בבעיה , גם אם הפעוטה ביותר, עליכם לזמין את באופן מיידי בעל מקצוע מומחה בתחום תיקון תריסים חשמליים.

בשנים האחרונות, חוזר השימוש בתריסי עץ כחלק מתנועת החזרה ל"חומרים טבעיים" בכל סוגי התריסים. תיקון תריסים אלה דורש הכרה והתמחות בתחום תיקוני עץ ומתכת כאחד.

תיקון תריסים חשמליים

זהירות תקלות…בתריסים חשמליים

דוגמה למצבים בהם מומלץ לפנות למי שעוסק בתיקון תריסים רגילים וגם מתמחה בתיקון תריסים חשמליים כי איננו יודעים מלכתחילה האם התקלה היא מכנית או חשמלית.

  • התריס החשמלי אינו עולה כל הדרך למעלה ונתקע קצת לפני שהגיע למשקוף העליון.
  • הפריס אינו יורד כל הדרך למטה ואינו אוטם עד הסוף כפי שאמור לקרות.
  • במהלך הפתיחה או הסגירה התריס אינו עולה ויורד רצוף. יש מאין קפיצות או היתקעויות שהתריס "מתגבר" עליהן ובסוף נסגר או נפתח.
  • התריס אינו נסגר ונפתח שווה בין שני הצדדים. כלומר צד אחד מקדים את השני בעת הפתיחה או הסגירה.

תקלות בתריסי כנף ותריס רפפה. תריסי הזזה כיס, ותריסי הזזה רגילים

דוגמאות לתקלות:

  • תריסי ההזזה והחלונות אינם נעים על המסילות בחופשיות.
  • מנוף הפתיחה של הרפפה נתקע והתעקם.
  • מספר שלבים בתריס נעקרו ממקומם בגלל פגיעה מכנית חיצונית.
  • התריסים תקועים במצב פתוח ולא ניתן לסגור אותם כי הם תפוסים זה בזה.
  • לא ניתן לסגור את הרפפות ולכן אין באפשרותנו לפתוח את התריסים על המסילה.

אלו הן רק דוגמאות לתקלות פשוטות אך כאלו הטמנות בחובן סכנות להחמרה רצינית במצב אם ממשיכים להשתמש בתריסים ולא מזמינים תיקון תריסים על ידי בעל מקצוע.

כידוע אלומיניום ופלסטיק הנם חומרים רכים יחסית, שהפעלת כוח לא נכונה בזמן השימוש עלולה ליצור שברים נוספים או עיוותים הן לתריס עצמו והן למסילה עליו התריס נע. במקרה של תקלה בתריסים חשמליים עלול להיגרם נזק משמעותי גם למנוע.

נציין שבעל מקצוע אמין יעניק לכם בזמן הטיפול בתריס תקול מגוון עצות פשוטות כיצד לטפל בתריסים ולשמר את פעולתם התקינה ולהימנע ככל האפשר מהחמרת התקלה.

בכל מקרה שהתריס החשמלי או התריס הידני שלכם אינו פועל כהלכה, צרו קשר מידי עם הנדימן בעל ידע בתחום תיקון תריסים.