ידית אחיזה בוואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים

כן אפשר להנגיש עם ידית אחיזה ואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים כמעט כל סוג של חלל שאינו נגיש

יתרונות, חסרונות ומגבלות של הנגשה באמצעות ידית אחיזה בוואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים

ידית אחיזה בוואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים הוא פתרון רב תכליתי ויעיל על מנת להנגיש חדרי אמבטיה, מקלחות וגם שירותים בהתאם לצרכים והנחיות של יועץ נגישות.

בין אם מדובר בחדר אמבטיה פרטי בבית ודירה ובין אם מדובר בחדר אמבטיה ציבורי ידית אחיזה ואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים, מספקת פתרון מהיר וקל להתקנה, אך יש לשים לב למגבלות הפוטנציאליות של שימוש בידית אחיזה בוואקום מסוג זה.

אתם צריכים להנגיש חדר אמבטיה או שירותים בבית פרטי או במקום ציבורי על מנת לעמוד בדרישות נגישות לעסקים ייתכן שהשימוש בידית אחיזה ואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים היא הפתרון בשבילכם.

יחד עם זאת ייתכן שדווקא להנגשת מרחב ציבורי בהתאם לתקנות הנגישות ודרישות נגישות לעסקים יש עדיפות להשתמש בידית אחיזה לאמבטיה שירותים ומקלחת עם ברגים אשר מתאימה להתקנות ארוכות טווח.

לקריאה נוספת:

הפתרון הנוח והיעיל לחדרי רחצה נגישים – ידית אחיזה בוואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים

יצירת חדר אמבטיה בטוח ונגיש מצריכה לעיתים שינויים, הזזת קירות ו/או תוספות, המתבצעות בעבודות שיפוץ יסודיות והתקנת מוטות אחיזה קבועים לפי הנחיות יועץ נגישות.

עם זאת במקרים רבים וכמובן בהתאם למבנה חלל האמבטיה ניתן להימנע מכניסה לפרויקטים מורכבים ושינויים מרחיקי לכת.
אפשרי להסתפק במקרים רבים בתהליך הנגשה יעיל ופשוט על ידי הוספת ידית אחיזה ואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים לתוך אריחי המקלחת.

ידית אחיזה בוואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים הן ידיות חדשניות אשר מבוססות על שימוש בכוסות ואקום עם רפידות ואקום אשר מיועדות להתקנה זמנית.

ניתן להתקין ידית אחיזה ואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים באופן זמני אך עם כושר היצמדות חזק על משטחים חלקים בלבד ולא נקבוביים.

ידית אחיזה ואקום ניתנת להצמדה לריצוף קירות אטום מאריחי קרמיקה חלקים, מחיצות פוליקרבונט, פיברגלס, אקריליק, זכוכית ועוד.

עם לחיצה חזקה והצמדה של הידית אל המקום המיועד נוצרת אחיזת הואקום וידית יכולה לשמש מיידית להנגשת המקום בהתאם לצרכים האישיים הספציפיים.

ידית אחיזה בוואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים

היתרונות של ידית אחיזה ואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים

 • התקנה ללא קידוחים – כאמור היתרון הבולט של ידית אחיזה ואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים היא פשטות, נוחות ויעילות התקנה ללא צורך בקידוח חורים באריחי הקיר ו/או המחיצות בחדר האמבטיה.
 • פירוק מהיר ושינוי מיקום – ידית אחיזה בוואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים מותקנת על ידי היאחזות בקיר או במחיצה הקיימת, אופי ההתקנה והזמניות מאפשרת פירוק קל ומהיר מהקיר.
  באופן זה ניתן לשנות ולמקם מחדש את הידיות בהתאם לפריסה נוחה יותר של הידיות ולהגדיר מחדש בקלות את תוכנית הנגישות.
  ניתן למקם ידיות ואקום כמעט בכל מקום שבו קיים משטח הרכבה מתאים, לשנות, לשפר, למקסם ולהתאים את הנגישות גם לצרכים משתנים.
 • אחיזת הואקום חזקה ועמידה ואף ניתנת לחידוש – ידית אחיזה בוואקום היא בעלת כושר היצמדות אשר מאפשר תמיכה גם באחיזה של אנשים כבדי משקל אם היא מותקנת בהתאם להנחיות היצרן.
  שלא כמו ידית אחיזה רגילה ניתן להצמידה מחדש כאשר האחיזה בקיר מתרופפת.

חסרונות פוטנציאליים של ידית אחיזה בוואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים

למרות היתרונות המשמעותיים של ידית אחיזה ואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים יש בכל זאת כמה מגבלות.

 • בעיות הצמדות למשטחים מחוספסים – לא ניתן להשתמש בידיות ואקום אלה על משטחים נקבוביים או בעלי מרקם שאינו חלק באופן מוחלט או אטום.
  משטחי עץ או אריחי קרמיקה שאינם חלקים יכולים לפגום בתהליך ההיצמדות ויצירת הואקום אשר הכרחית על מנת להשתמש בידיות לצרכי אחיזה והנגשת המקום.
 • בלאי של מנגנון הינקה או פד ההיצמדות – כמו מוצרים רבים גם ידית אחיזה ואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים יכולות להיפגע מבלאי טבעי, אם כתוצאה משימוש ממושך ואם כתוצאה משינוי מקום תכוף.

הפיכת מרחב לנגיש עם ידית אחיזה בוואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים

ידית אחיזה בוואקום למקלחת או לאמבטיה ללא קידוחים מאפשרות כאמור תהליך הנגשה נוח מהיר ויעיל שניתן להתאים למגוון רחב של תוכניות הנגשה.
הם מתאימות לשימוש לצורך הנגשה במגוון מצבים ותפקודים:

 • הרכבה על קירות אמבטיה/מקלחות תורמת לאפשרות רחצה ומקלחת בטוחה יותר.
 • בחדר השירותים ידיות אלה יכולות להנגיש את המקום ואף לסייע למתקשים בישיבה וקימה מהשירותים.

ניתן להשתמש בידיות ואקום ללא קידוחים גם לצורך התקנת מתלה מגבות נוח ונגיש ומתקנים נגישים לסבונים, שמפו וכו' וזאת מבלי לקדוח חורים בקירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *