איזה חומרי אריזה למעבר דירה באמת נחוצים?

מעבר דירה זאת משימה לא פשוטה ומאתגרת מאוד, אך אפשר להקל על המעבר עם חומרי אריזה נכונים למעבר דירה.

במקום לשמוח מהמעבר לבית חדש והתחלה חדשה אתם עלולים למצוא את עצמכם כועסים, לחוצים ובחרדה רק בגלל אריזת הבית ומהפחד שלא תשכחו משהו או שמשהו יקר ערך ישבר בזמן האריזה או ההובלה.

לכן יש להקדיש מחשבה, תכנון ולהיערך בהתאם כאשר אחת השאלות החשובות היא איזה חומרי אריזה עלינו להכין מבעוד מועד.

ישנן משפחות שמעדיפות לקחת חברת הובלות המספקת גם שירותי אריזה. כך, הם חוסכים לעצמם את "כאב הראש" של האריזה וחיפוש אחר חומרי אריזה. אולם לרבות מהמשפחות, מעבר דירה משמש הזדמנות לעשות סדר ומיון בין חפציהם והן מעדיפות לארוז בעצמן.

לכל אחד סגנון אריזה וסדר משלו. סדר האריזה יאפשר לו לדעת בדיוק היכן כל פריט נמצא ובאיזה ארגז הוא נארז.
אז מה באמת צריך לעשות כהכנה למעבר דירה ואיזה חומרי אריזה נדרשים לנו כדי לעבור בצורה נעימה ומסודרת ככל האפשר?

כל אחד ואחד בוחר לעצמו את נקודת ההתחלה בה יכין את מעבר הדירה. אנחנו בחרנו להמליץ על ההתחלה הנראית לנו. בכל מקרה מומלץ לארוז חדר חדר על פי הסדר כלומר סיימתם לארוז את חדר הילדים רק אז תעברו לחדר ההורים, סיימתם לארוז חדר הורים, רק אז תעברו לחדר הבא וכן הלאה.

כאשר אתם אורזים לבד, מומלץ לבצע מראש הזמנת חומרי אריזה, כך שניתן יהיה לארוז את הדירה ברצף וללא הפסקה.

חומרי אריזה ניתן להזמין מחברות שונות. בשוק ישנן חברות רבות לחומרי אריזה שלרוב מעניקות שירותים לחברות גדולות ולתעשייה אך לאחרונה ניתן גם ללקוח בודד לקבל חומרי אריזה על פי צרכיו.

מומלץ לפנות לחברה לקבלת ייעוץ לגבי כמויות וסוגים שונים של חומרי אריזה למעבר דירה וזאת בהתאם לגודל הדירה ומאפיינים נוספים אליהם יתייחסו יועצי החברה.

בחירת חומרי אריזה למעבר דירה

במעבר דירה חשוב מאוד להשתמש בחומרי אריזה מתאימים ואיכותיים להגנה על הרהיטים. במקום לחפש ברחוב קרטונים משומשים, שעברו לא מעט. עיתונים מפחי המחזור הייעודיים או להסתמך על חברת הובלות, שלא תמיד יש להם את הכמות הנדרשת ובאיכות המבטיחה את "שלום תכולת הבית הארוזה…".

אתם יכולים לחלופין, ליצור קשר עם חברה המתמחה בייבוא, יצור ושיווק חומרי אריזה למעבר דירה. ובהזמנה ישירה תהיו בטוחים שאתם מקבלים מוצרים איכותיים ועמידים שלא יתפרקו או יקרעו לכם בזמן תהליך המעבר.

חומרי אריזה כגון קרטונים (ארגזי קרטון) המסוגלים לשאת משקל כבד, כך שלא יתפרקו עקב העומס בזמן העברה אפשר גם לקנות קרטונים בגדלים שונים.

גליל ניילון פצפץ (ניתן לרכוש גליל ברוחב של חצי מטר או מטר), המהווה חוצץ, מגן, מצוין למוצרים שבירים כמו זכוכיות, כלי חרס, פורצלן וכדומה.

אחרי שסיימתם לפרק את הארונות והשידות חשוב שיהיה ברשותכם גליל קרטון גלי המיועד להפרדה בין רהיטים גדולים או משטחי עץ גדולים כדי למנוע שריטות ומכות בזמן העברה.

חומרי אריזה למעבר דירה

המלצות נוספות לחומרי אריזה למעבר דירה

מוצר אריזה נוסף שכדאי שתרכשו הוא ניילון סטרץ (ניילון נצמד בגלילים גודלים או קטנים) המיועד להידוק עטיפת הרהיטים והצמדת קרטונים זה לזה למניעת תזוזה.

לדוגמא באריזת הארון אחרי שפירקנו ושמנו את הגליל קרטון בין לוחות הארון, אנו נעטוף את כלל הלוחות עם הניילון סטרץ כך שהלוחות לא יזוזו ונוכל להעביר אותם כמקשה אחת.

ניתן לעטוף את הספות בניילון בועות ולחזקו בניילון סטרץ כך שהריפוד לא יפגע ויקרע (אם זו ספה מבד) או יישרט (ספה מעור/דמוי עור) בזמן ההובלה.

מוצר מומלץ נוסף הוא נייר אריזה (במקום עיתונים). מבין חומרי אריזה למעבר דירה מוצר זה חיוני ביותר וחשוב מאוד עבור כלי בית עדינים או לפריטי דקורציה קטנים.

נייר אריזה מגיע במשקל של 4 ק"ג 250 יח'. בכל מקרה כאשר אנו אורזים דירה אנו זקוקים גם לסרט הדבקה לסגירת הקרטונים.

חשוב מאוד לקנות סרט הדבקה איכותי וחזק שלא יפתח לאחר הסגירה, אנשים בד"כ קונים סרטי הדבקה פשוטים וזולים שלא מחזיקים יותר מידי זמן והכמות בסליל קטנה עקב המחיר הזול בחברה המספקת חומרי אריזה.

מדבקות אזהרה וציון תכולה

אם אתם אכן אורזים עצמאית ומתכוונים גם לפרק את הארגזים באופן עצמאי, מומלץ לנוחיותכם, להזמין מדבקות המציינות את תכולת הארגז או המארז.

רצוי גם להזמין מהחברה למוצרי אריזה מדבקות אזהרה ייעודיות (בד"כ בצבע אדום המסמן אזהרה) כך שכאשר חברת ההובלות מגיעה חשוב שיהיה מסומן על גבי הקרטונים (רצוי בכמה מקומות על הקרטון), שהקרטון הזה מכיל פריטים שבירים. וכך המובילים ידעו להניח בעדינות את הקרטון וכן לא להניח עליו קרטונים כבדים נוספים.

לאחר שהסברנו איזה מוצרי אריזה אנו צריכים למעבר דירה ומה השימוש בכל מוצר אריזה נשאר לאחל לכם בהצלחה!!